Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Iz grada -
 
Tinejder se utopio, Hitnu ekali skoro sat?!

16.7.2015..

Sedamnaestogodišnji Mrkonjianin Danijel Gali utopio se jue popodne u jezeru Balkana, što je šokiralo njegove sugraane, a pogotovo oevice, koji tvrde da je Slubi hitne pomoi trebalo skoro sat da stignu te pozivaju nadlene da, konano, formiraju spasilaki tim na ovom kupalištu, koje gotovo svake sezone odnese mladi ivot.

Dok Mrkonjiani oplakuju mladog sugraanina, odlinog uenika koji je završio drugi razred Gimnazije, oevici tvrde da se sve dogodilo nešto prije 17 asova dok se Gali kupao u malom jezeru. Svoje ogorenje zbog ove tragedije, ali i neaurnosti nadlenih, masovno iznose na Facebooku.

"Stajala sam pored djevojke koja ga je prva vidjela i zvala Hitnu pomo. Oni su je pitali takve nebitne stvari da nemam ni komentar na to, te rekli da nemaju kola Hitne pomoi da pošalju. Trebalo im je sat vremena da dou", navodi Mrkonjianka, ije ime je poznato redakciji "Nezavisnih".

Njena sugraanka tvrdi da su se na Balkani zatekli jedna djevojka i doktor iz Novog Sada, te da su pokušali pomoi tinejderu, ali nisu uspjeli.

"Naša Hitna pomo nije došla 55 minuta i tada su stigli bez opreme! To je alosno i neka se stide sami sebe ljudi koji su mirno ostali pored toga, sunali se i ispijali kafu dok on lei prekriven peškirom. Sramota, kakav narod - takva drava, pa i zdravstvo. Izgleda da nikome ljudski ivot ne vrijedi", navela je ona.

Ipak, Radivoje Erak, direktor mrkonjikog Doma zdravlja, kae da je u 16.40 deurstvo ove zdravstvene ustanove zaprimilo poziv o dogaaju na Balkani, te da u tom momentu nisu imali vozaa, ali su dva tehniara u sanitetskom golfu otišla na mjesto dogaaja, sa reanimacionim setom.

"Meutim, na Balkani su se zadesili hirurg iz Novog Sada i medicinska sestra, koji su vršili reanimaciju dok nisu stigli naši tehniari, ali je deko mrtav izvaen iz vode. Nije tano da je našim kolegama trebalo 55 minuta da dou na Balkanu", ustvrdio je Erak.

Slobodan Puzi, direktor Turistikog centra Balkana, kazao je da oni ne upravljaju jezerima da bi imali spasilaku slubu, dok Divna Anii, naelnica Mrkonji Grada, tvrdi da je jezero u vlasništvu Turistikog centra Balkana. Ona smatra da je neophodno razmišljati u tom smjeru da se ovdje uspostavi spasilaka sluba.

Gotovo da ne proe godina a da se neko na Balkani ne utopi, a upravo ovih dana Mrkonjiani se prisjeaju stravine tragedije koja se dogodila sredinom jula 2011. godine kada su u ovom jezeru ivot izgubili Radovan Stupar (22) i Jovo Mari (43), Mrkonjiani koje su voljeli svi njihovi sugraani.

Dragan Sladojevi ("Nezavisne novine", www.nezavisne.com)


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Balkana
Utopio se mladi iz Ribnika 25.7.2017.
Utopio se mladi iz Ribnika 24.7.2017.
Obavjetenje: Javna rasprava u vezi Zoning plana podruja posebne namjene TRC 'Balkana' 14.2.2017.
Balkana pod opsadom policije: Inspekcija rui objekte Turistikog centra 27.5.2016.
Odrana ponovna javna rasprava o nacrtu PPPPN TRC 'Balkana' 10.12.2015.
Odrana konferencija za tampu u vezi sa utvrivanjem prava vlasnitva nad jezerima na Balkani 10.11.2015.
Potpisan ugovor o izvoenju radova na izgradnji trim staze na Balkani 7.10.2015.
Raspisan javni poziv za izbor najpovoljnijeg ponuaa za izgradnju trim staze na Balkani 4.8.2015.
Tinejder se utopio na Balkani 15.7.2015.
Balkana prepuna kupaa 7.7.2015.
Nesavjesnim isputanjem vode iz jezera na Balkani mjetanima priinjena materijalna teta 11.12.2013.
Voda u jezerima Balkana neispravna za kupanje 15.8.2013.
Izrada Prostornog plana za Balkanu - Javni poziv za prijedloge i sugestije 3.7.2013.
Manifestacija 'Dani kosidbe Balkana 2013' 7.6.2013.
ienje i ureenje Malog jezera na Balkani 29.5.2013.
Podmornica za vjenanja pod vodom! 25.10.2012.
Poela djeija kola glume ''Balakana 2012'' 25.7.2012.
Jezera mnogima zamijenila more 11.7.2012.
Balkana kao klizalite 16.2.2012.
Tragedija na Balkani: Krenuo da spasava utopljenika, pa se utopio i on 15.7.2011.
Dani kosidbe na Balkani 29.6.2011.
Prodaje se www.visitbalkana.com 10.5.2011.
Gdje je restoran? 2.11.2010.
Lokal u Banjaluci za cijelu Balkanu 15.3.2010.
Vidovi mijenjao imovinu prije odobrenja 5.12.2009.
Nemaju dozvolu, a hoe da grade stazu 9.10.2009.
Prirodne ljepote ekaju svjetske goste 25.8.2009.
Korporativna nekultura 31.7.2009.
Jovanu Vidoviu prijete tubom 28.7.2009.
Dani kosidbe Balkana 2008 - Foto-galerija 8.7.2008.
Januar na Balkani 10.1.2007.
Zatvorena Likovna kolonija Balkana 2006 1.8.2006.
Tee voda 'ladna 22.9.2005.
Proitajte jo i...
Poelo ienje i ureenje dijela korita Crne rijeke 11.6.2018.
U Mrkonji Gradu padao grad veliine ljenika 4.6.2018.
Dan za aktivnu porodicu u Peckoj 28.5.2018.
Obiljeen Dan pobjede nad faizmom 10.5.2018.
Zavrena akcija Sakupljajmo PET ambalau 4.5.2018.
Mladi Crvenog krsta obiljeili Svjetski dan zdravlja 12.4.2018.
Pomen za borce i civile ubijene prije 22 godine 1.4.2018.
Prevencija i zatita zdravlja ena-predavanje i besplatni mamografski pregledi za 110 ena u Podranici 28.3.2018.
Boro Zelenkovac: iv sam, nikad ivlji! 15.3.2018.
Poljoprivrednici zadovoljni planiranim Programom za podsticaj 14.3.2018.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com