Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
 Iz grada/Turizam
Projekat Zelena destinacija u dolini gornjeg toka Sane i Plive
13.6.2020..
Danas je u Mrkonji Gradu zvanino predstavljen projekat "Zelena destinacija u dolini gornjeg toka Sane i Plive" kojim e se u cilju poveanja konkurentnosti lokalnog turizma, uz kreiranje novih turistikih paketa i njihovu promociju na meunarodnom planu, du rute Via Dinarica razviti nova eko-turistika destinacija na otvorenom.
Balkana je mjesto gdje se trai spas od vruine
11.8.2019..
Turistiki centar "Balkana" kod Mrkonji Grada danas je, uslijed velike vruine, posjetilo nekoliko hiljada ljudi koji su uivali u kupanju, sunanju i šetnji.
U Turistikom centru navode da su svi smještajni kapaciteti stalno popunjeni i da ove godine imaju mnogo posjetilaca iz Srbije, a da vikendom uvijek bude guva.
Eko aktivisti razvijaju ruralni turizam i prave prvo 'solarno selo' u BiH
14.7.2019..
Selo Pecka, smješteno nadomak Mrkonji Grada, nezaobilazna je destinacija zaljubljenika u prirodu i ekstremne sportove. Njegova popularnost porasla je nakon što su aktivisti Udruenja Greenways prije etiri godine pokrenuli Centar za posjetioce i sadraj ovog sela pribliili brojnim bh. graanima i turistima. U elji da Pecku opskrbe solarnom energijom, sada idu korak dalje.
Mrkonji Grad trai investitore za nove sadraje na Balkani
23.11.2018..
Turistiko-rekreativni centar Balkana u Mrkonji Gradu, zelena oaza sa jezerom koju sve eše posjeuju domai i regionalni gosti, mogao bi da obogati sadraj novim hotelom. Ovaj prostor bio je inspiracijama studentkinjama Arhitektonsko-graevinskog fakulteta u Banjaluci, Bojani Todi i Nikolini Hassam Dorsen, koje su izradile idejno rješenje za hotel Eden.
Dan za aktivnu porodicu u Peckoj
28.5.2018..
U sklopu Pecka Outdoor festivala jue je u Peckoj sa nekoliko stotina gostiju odran prvi Dan za aktivnu porodicu, koji je nudio brojne atraktivne aktivnosti u prirodi za cijelu porodicu, Vonja biciklima, pješaenje do izvora rijeke Sane, sportsko penjanje na stijenama penjališta Pecka, uenje tehnika preivljavanja u prirodi, sportsko-zabavni program za djecu, promocija lokalnih proizvoaa hrane, te muziki program samo su neke od aktivnosti ove manifestacije.
Boro Zelenkovac: iv sam, nikad ivlji!
15.3.2018..
Borislav Jankovi, u javnosti poznat kao Boro Zelenkovac, umjetnik je, slikar i borac za ouvanje prirode i ivotne sredine.
Meutim, prošle sedmice, idilian ivot ovog umjetnika nakratko je prekinula vijest o njegovoj smrti. Mediji su prenijeli dezinformaciju da je Boru pregazio automobil na podruju Banjaluke, i par sati to je bila top tema na internetu i društvenim mreama.
Promocija projekta Kua dobre sofre
21.11.2017..
Udruenje ena "Naša ena" iz Podrašnice u subotu 20.11.2017. godine obiljeilo je petnaest godina predanog rada na ouvanja izvornog nasljea ovog prostora. Ovo udruenje ena na selu, registrovano 26. aprila 2002. uspjelo je da skrene panju na sebe prvo radom na humanitarnom polju, a onda je pokazalo da je dosljedni uvar gastro kulture i izvornog zanatstva.
Odrana prva regata na jezeru Vrbas
20.8.2017..
Na jezeru Vrbas kod Hidroelektrane "Boac" odrana je prva regata na kojoj je uestvovalo desetak amaca.
Kosidba na Balkani 2017.
29.6.2017..
U turistikom centru "Balkana" u subotu e biti odrana 27. tradicionalna manifestacija "Kosidba na Balkani 2017", na kojoj e uestvovati kosci iz Republike Srpske, Srbije i Crne Gore.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Ostali naslovi
Nova etalina staza na Zelenkovcu28.9.2016.
Potpisan ugovor za adaptaciju etaline staze na Zelenkovcu24.6.2016.
Hotel Krajina oteen za 530.000 KM13.12.2015.
Aranelovdanski vaar13.11.2015.
Raspisan javni poziv za izbor najpovoljnijeg ponuaa za izgradnju trim staze na Balkani4.8.2015.
Balkana prepuna kupaa7.7.2015.
Priroda je puna darova, to je jedan veliki supermarket na otvorenom krcat organskom hranom19.11.2014.
Odrana Ilindanska smotra folklora4.8.2014.
Najbolji kosac Mladen Tomi30.6.2014.
Mulen ru na Zelenkovcu8.4.2014.
Voda u jezerima Balkana neispravna za kupanje15.8.2013.
Manifestacija 'Dani kosidbe Balkana 2013'7.6.2013.
Marinko Risovi pobjednik Festivala domae rakije29.12.2012.
Balkana: Otvorena izloba gljiva1.10.2012.
U Podranici u toku izgradnja etno-kue27.7.2012.
Arheoloke iskopine privlae turiste16.7.2012.
Jezera mnogima zamijenila more11.7.2012.
Tvrava iz srednjeg vijeka mamac za turiste22.11.2011.
Povratak u srednji vijek mami turiste29.9.2011.
VII Dani gljiva u Mrkonjiu12.9.2011.
: Arhiva
2015.
2014.
2013.
2012.
2011.
2010.
2009.
2008.
2007.
2006.
2005.
2004.
2003.
2002.
2001.
2000.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com