Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Deavanja u gradu
Sa Balkane
Obavjetenja
Praznici
mrkonjic-grad.com
Iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Aktuelnosti -
 

 


Poelo iskopavanje u Mednoj

27.4.2007..

Na lokalitetu Crkvite u selu Medna, poela su sistematska iskopavanja na zahtjev Srpske pravoslavne crkve, eparhije Bihako-Petrovake.

Radove izvodi dr Aleksandar Ratkovi, arheolog iz Trebinja, radnik Zavoda za zatitu spomenika i prirodnog naslea Republike Srpske, a odnose se na pronalazak ostataka manastira, te zvona i krsta za koje Petra Topi tvrdi da su u blizini zakopani.

Sondano iskopavanje e trajati 15-20 dana da bi se prelo na sistemetsko istraivanje, jer po rijeima dr Ratkovia ostaci pretpostavljenog objekta nalaze se na velikoj dubini u blizini mjesta gdje su pronaene moti svetitelja.

Dalje radove na iskopu i pronalasku zvona, krsta i ostataka manastira nastavie strunjaci iz Arheolokog instituta.

Izvor i slika: www.mrkonjic-grad.rs.ba


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Medna
Bolji uslovi ivota, a mjetana sve manje 22.9.2010.
Bolji uslovi ivota, a mjetana sve manje 23.9.2009.
Peti Sabor Medljanaca 25.9.2007.
Voljeti i ljubiti svoj zaviaj 19.9.2007.
Antropoloka i paleopatoloka analiza motiju 17.8.2007.
Hodnikom do riznice 14.5.2007.
Skeleti u stijeni 10.5.2007.
etrdesetodnevna liturgija 27.11.2006.
Liturgije svakog dana 8.11.2006.
Pronalazak motiju u Mednoj (2) 19.10.2006.
Pronalazak motiju u Mednoj 18.10.2006.
Lijepa rije vanija od para 21.9.2005.
Asfalt u Mednoj 8.6.2005.
Medna on-line 28.8.2004.
Proitajte jo i...
Memorijalna koarkaka utakmica 26.9.2022.
Prijem i prigodni pokloni za 128 prvaia 3.9.2022.
Karavan RTRS-a u Mrkonji Gradu 14.7.2022.
Promocija knjige Mladena Svetinovia 'Prie iz Mrkonjia' 7.7.2022.
Otvoreno 'MG ljeto 2022.' 2.7.2022.
Javni poziv za prijavu projekata udruenja graana/nevladinih organizacija 31.5.2022.
kola plesa na otvorenom 7.5.2022.
Srean Bajram! 2.5.2022.
Hristos vaskrse! 24.4.2022.
Sretan Uskrs! 17.4.2022.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com