Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Iz grada -
 

 


Predstavljen projekat 'Zdrave zajednice u BiH'

1.5.2024..

Projekat "Zdrave zajednice u BiH", koji e biti sproveden u 11 opština u Republici Srpskoj, realizuje se s ciljem uspostavljanja centra za bazinu fizikalnu rehabilitaciju pri domovima zdravlja, rekao je danas pomonik ministra zdravlja i socijalne zaštite Srpske Milan Latinovi.

Latinovi je rekao da je ideja ovog projekta, koji podrava i Svjetska zdravstvena organizacija, da u njemu, osim zdravstvenih radnika i ustanova, uestvuje i društvena zajednica, kao i graani.

"U Mrkonji Gradu, kao i u ostalih 10 opština i gradova planiramo da radimo kao partneri na programima promocije zdravlja i prevencije bolesti", poruio je Latinovi.

Generalni sekretar Saveza opština i gradova Republike Srpske Aco Panti rekao je da je ovaj savez jedan od kljunih partnera na ovom projektu, ija je uloga jaanje kapaciteta i unapreenje rada odbora za zdravlje pri lokalnim zajednicama.

"Oekujemo da e u narednoj fazi projekta biti osnovana i mrea za zdravlje, gdje e se razmjenjivati dobra praksa iz odbora za zdravlje izmeu lokalnih zajednica", naveo je Panti.

Naelnik opštine Mrkonji Grad Dragan Voevi rekao je da graani od ovog projekta mogu da oekuju mnogo u naredne etiri godine.

"Cilj nam je da aktiviramo što vei dio društva da se aktivno ukljui u zdrave navike, da što više borave u prirodi i uivaju u prirodnim ljepotama", naglasio je Voevi.

On je dodao da je Skupština opštine Mrkonji Grad usvojila Strategiju razvoja opštine u narednih sedam godina, kojoj je primarni cilj razvoj turizma i turistikih potencijala.

Izvor: www.mrkonjic-grad.rs.ba


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Proitajte jo i...
Raspisai javni pozivi za podrku za samozapoljavanje 30.5.2024.
Realizovana majska akcija dobrovoljnog davanja krvi 16.5.2024.
Predstavljen projekat 'Zdrave zajednice u BiH' 1.5.2024.
Otvoren poziv za projekte i mikrobiznise Omladinske banke 20.4.2024.
Formirana jedinica Civilne zatite 18.3.2024.
Otvorena obnovljena zgrada Osnovnog suda 1.2.2024.
Postavljena turistika signalizacija 24.12.2023.
Odrano Vee privrednika 24.11.2023.
Odrano predavanje za proizvoae voa 14.11.2023.
Parastos za ubijene Srbe u zapadnoj Krajini 10.10.2023.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com